• Fender
  • Squier
  • Gretsch
  • Jackson
  • Charvel
  • EVH
  • Groove Tubes

Jeff Buckley’nin plak koleksiyonu online erişime açıldı.

Jeff Buckley’nin plak koleksiyonu online erişime açıldı.Müzik tarihinin en önemli isimlerinden, yetenekli müzisyen ve besteci Jeff Buckley, 1997 yılında henüz 30 yaşında iken aramızdan ayrıldı. Bugüne kadar basılmış olan tek albümü olan "Grace" (1994) bir çok müzisyene ilham kaynaı oldu. Yazdıı armonilerin farklılıı, ailesinden gelen "kilise" müzikleri ve dinleyip etkilendii bir çok müzisyenin etkilerini harmanlamasından kaynaklanıyordu.

Dahi olarak nitelendirilen Buckley, besteleri, şarkı sözleri, sesinin muhteşem tınısı, çaldıı inanılmaz gitar ve piyano rifleri ile hep ön planda oldu. 0ki yıl önce, Amerikalı müzisyenin tek albümü olan Gracein 20. yılı için arşiv taraması yapan bir Sony Music çalışanının rastladıı bazı yeni kayıtların da yer aldıı çalışma You and I adıyla albüm haline getirilip geçtiimiz Mart ayında piyasaya sürülmüştü.

Jeff Buckley'nin kişisel plak koleksiyonunu sanal ortama aktaran ve site ziyaretçilerini adeta Buckleynin odasında gezintiye çıkaran Jeff Buckley Collection, hepimizin çok merak ettiği bir müzisyenin plak arşivi nasıldır? sorusuna mükemmel bir açıklama getiriyor. Sonyye ait olan Legacy Recordings ve Buckleynin ailesi tarafından yapılan ortak çalışma ile hayata geçen projede, alfabetik olarak sıralanan plakları tek tek inceleyebiliyor, streaming servisinden kısa dinletiler elde edebiliyor ve albüm hakkında bilgi edinebiliyorsunuz.
The Smiths, David Bowie, Queen, Rush, The Police gibi harika sanatçıları barındıran koleksiyon, bugüne kadar yapılmış en iyi koleksiyon olabilir. www.jeffbuckleycollection.com adresinden ulaşabileceiniz koleksiyonda aynı zamanda "You and I" albümünü de dinleyebilirsiniz.