• Fender
  • Squier
  • Gretsch
  • Jackson
  • Charvel
  • EVH
  • Groove Tubes

Jeff Buckley’nin plak koleksiyonu online erişime açıldı.

Jeff Buckley’nin plak koleksiyonu online erişime açıldı.Müzik tarihinin en önemli isimlerinden, yetenekli müzisyen ve besteci Jeff Buckley, 1997 yılında henüz 30 yaşında iken aramızdan ayrıldı. Bugüne kadar basılmış olan tek albümü olan ‘’Grace’’ (1994) bir çok müzisyene ilham kaynağı oldu. Yazdığı armonilerin farklılığı, ailesinden gelen ‘’kilise’’ müzikleri ve dinleyip etkilendiği bir çok müzisyenin etkilerini harmanlamasından kaynaklanıyordu.

Dahi olarak nitelendirilen Buckley, besteleri, şarkı sözleri, sesinin muhteşem tınısı, çaldığı inanılmaz gitar ve piyano rifleri ile hep ön planda oldu. İki yıl önce, Amerikalı müzisyenin tek albümü olan “Grace”in 20. yılı için arşiv taraması yapan bir Sony Music çalışanının rastladığı bazı yeni kayıtların da yer aldığı çalışma “You and I” adıyla albüm haline getirilip geçtiğimiz Mart ayında piyasaya sürülmüştü.

Jeff Buckley ‘nin kişisel plak koleksiyonunu sanal ortama aktaran ve site ziyaretçilerini adeta Buckley’nin odasında gezintiye çıkaran Jeff Buckley Collection, hepimizin çok merak ettiği ‘bir müzisyenin plak arşivi nasıldır?’ sorusuna mükemmel bir açıklama getiriyor. Sony’ye ait olan Legacy Recordings ve Buckley’nin ailesi tarafından yapılan ortak çalışma ile hayata geçen projede, alfabetik olarak sıralanan plakları tek tek inceleyebiliyor, streaming servisinden kısa dinletiler elde edebiliyor ve albüm hakkında bilgi edinebiliyorsunuz.
The Smiths, David Bowie, Queen, Rush, The Police gibi harika sanatçıları barındıran koleksiyon, bugüne kadar yapılmış en iyi koleksiyon olabilir. www.jeffbuckleycollection.com adresinden ulaşabileceğiniz koleksiyonda aynı zamanda ‘’You and I’’ albümünü de dinleyebilirsiniz.